Nakupte u nás za 800kč a máte dopravu ZDARMA a když nakoupíte za 1000Kč dostanete k tomu i DÁREK! :)

Blog

Malování podle čísel - jak na to?

 

 

 

3469FD3D-FE4C-450F-9539-E157FAB13BB7 - kópia

 

 

 

 

Vytvořte si vlastní umělecké dílo, které bude vypadat jako od skutečného malíře a vyzkoušejte malování podle čísel. Jde o výbornou relaxační aktivitu pro ty, kteří chtějí svůj čas trávit kreativně. Je to skvělá aktivita i pro vaše ratolesti.

 

Na výběr máte širokou nabídku motivů různé náročnosti. Vy si jen vyberete obraz, který se vám líbí a s každým setem dostanete předtištěné plátno s čísly, akrylové barvy, které budete potřebovat, štětce ve 3 různých velikostech, barevnou předlohu a háčky na zavěšení obrazu.

 

Láká vás malování podle čísel na plátno, ale nevíte si vybrat motiv ani jak začít? Já vám poradím, jak na to.

 

Snímka obrazovky 2021-03-10 o 20.47.47

 

Náročnost obrazů

 

Když začínáte s novu aktivitou vždy platí, že je třeba začít od nejjednoduššího. To platí i tehdy, pokud chcete vyzkoušet malování podle čísel na plátno. Těžká předloha by vás mohla odradit. Vybrat si můžete z nižší náročnosti a pak postupovat.

 

  • Začátečníci: Sem patří obrazy, na kterých vybarvujete větší oblé plochy. Čísel na plátně je méně a proto nepotřebujete ani tolik barev. Je to ideální začátek pro všechny, kteří naposledy malovali štětcem na hodině výtvarné výchovy. Navíc, tyto jednoduché motivy jsou ideální i pro děti.
  • Pokročilí: Předloha je složitější, políčka jsou menší s ostrými hranami. Ideální pro ty, kterým malování není cizí.
  • Experti: Takový obraz zvládnou ti z vás, jejichž malování podle čísel chytlo a mají chuť vyzkoušet něco složitější.
  • Super experti: Na takové obrazy by si měli troufnout jen skuteční mistři. Políčka s čísly na těchto předlohách jsou maličké a barvy se často střídají. Také už můžete upustit uzdu své fantazie a domalovat různé detaily podle vaší představy.

 

Na výběr máte pestrou nabídku obrazů, aby se vám ideálně hodily do vašeho interiéru. V naší nabídce najdete barevné zvířecí motivy, různé krajinky, známých superhrdinů a slavné osobnosti, květiny, barevné abstraktní města a mnoho dalších. Na začátek bychom vám doporučili některý z barevných zvířecích motivů. Později můžete přejít k realističtějším obrazem s krajinkami a květy.

 

Také si můžete vybrat obraz s vnitřním rámem nebo bez rámu. Obrazy s rámem jsou zabaleny v krásné krabici, takže jsou ideální i jako dárek pro blízké.

 

 

Jak začít s malováním?

 

Vše potřebné dostanete v balení, vy si už jen připravíte sklenici s vodou a hadřík na utírání štětce. Akrylové barvy v balení jsou vodou ředitelné, takže v případě potřeby si můžete barvy jednoduše rozředit přidáním pár kapek vody, aby se vám s nimi lépe pracovalo. Já na to používám malou paletku, do které si odeberu malé množství barvy, přidám pár kapek vody a rozmíchám.

IMG_8396

 

To jaký postup si zvolíte je jen na vás. Můžete malovat v pořadí podle čísel (začnete číslem 1, vymalujete všechny dílky s 1, pak 2, atd.) Nebo můžete malovat střídáním barev, tu ale doporučujeme začít v levém horním rohu a pokračovat vpravo nebo dolů, abyste si barvy nerozmazali nebo neotlačili rukou. Samozřejmě leváci začínají z pravého horního rohu :)

 

Také můžete použít kombinaci výše uvedených postupů, tuto techniku využívám i já. Plátno si imaginarně rozdělím na čtverce. Začínám malovat v levém horním rohu, vrámci tohoto čtverce si vymaluji všechny dílky jednou barvou, potom procházím na další barvy. Pokud mám vymalovaný celý čtverec posouvám se doprava na další. Tato technika mi vyhovuje z důvodu, že při ní nejlépe vidím progres.

 

Akrylové barvy schnou poměrně rychle, ale i tak se pro jistotu namalované plochy pár hodin nedotýkejte.

 

884C4F41-8878-4CDE-8971-D303BC501F67

 

Tip pro zkušené malíře: Pokud máte zkušenosti s barvami, můžete si z přiložených barev míchat vlastní odstíny, domalovat různé detaily a struktury. Nechte rozproudit svou fantazii a namalujte si svůj jedinečný kousek.

 

 

Mé zkušenosti

 

Pokud se vám stane, že vyběhnete barvou za čáru, jednoduše ji otřete hadříkem a přemalujte správnou barvou, výhodou akrylu je, že jde po uschnutí poměrně snadno přemalovat.

 

Během malování si nenechávejte nádobky s barvami zbytečně dlouho otevřené. Barvy vám začnou houstnout, co víte vyřešit přidáním vody. Také si průběžně a při výměně barev i štětců umývejte štětce ve vodě, pokud vám na nich akryl zcela zaschne půjde těžko dolů. Suchá akrylová barva je jako guma.

 

Držím vám palce!

Miška

Jak zařídit dětský pokoj: Samolepky na zeď

Všichni rodiče stojí při zařizování dětského pokoje před stejným dilematem - jako pokojíček přetvořit na ideální prostor pro svou ratolest?

 

Nejdůležitější je dodržet zásadu tří zón. V každém dětském pokoji by měla být zóna na spaní, další na zábavu a poslední na tvořivost či vzdělávání. Prostor by měl působit hravým a podnětným dojmem, který rozproudí dětskou fantazii.

Zvieratká s balónmi 2 - úvod

Na zútulnění pokoje, můžete využít nálepky na zeď. Prostoru vědí dodat opravdu velkou stylovost a vytvořit z nudného a jednotvárného pokoje skutečný dětský koutek.

 

Jen si vzpomeňte na to, jaký dětský pokoj jste měli vy. Jednobarevný nábytek, koberec ... Barevné byly maximálně povlečení na peřinu a polštář.

 

Dnes je možností, jak udělat z pokoje dětský sen, opravdu hodně. Nálepky na zeď jsou jednoduchý designový prvek, kterým místnost zpestříte a rozzáříte. Jak si však vybrat?

 

Nejlepší je poslouchat vaši ratolest a přizpůsobit se její vkusu. Klidně děti nechte, ať si téma pokoje vyberou sami. Dětský pokoj by v první řadě měl být jejich bezpečné místo, kde se cítí dobře a kam se rádi vracejí.

 

 

Pokoj pro dívku

 

Dětské nálepky na zeď nabízejí velkou rozmanitost, zde opravdu můžete být tvořivý. Pokud vybíráte nálepky na zeď pro dívky, nejprve se snažte zvolit si téma. Dívčí nálepky na zeď totiž mohou zobrazovat, hrdinky z pohádek, přírodní motivy jako například strom s fotkami na zeď, nebo nálepky na zeď které připomínají květiny.

Princezny a jednorožce - úvod 2

Motiv takových dekorací, by měl zaujmout především vaši dceru. Barevné provedení pak už může být klidně na vás. Vaše dcera se tak po otevření dveří do svého pokoje, může ocitnout na obloze plné hvězd, či v lese plném zvířátek.

 

Pokud máte stěny vymalované na bílo, můžete použít veselejší a barevnější dekorační samolepky na zeď. Pokud jsou stěny tmavé, sáhněte spíše po jedno barevných provedeních.

 

Samolepky na zeď mohou pomoct vytvořit zóny v pokoji. Například když strom s fotkama nalepíte na stěnu za postelí, tak vaše dcera bude usínat při svých oblíbených fotografiích.

 

 

Pokoj pro chlapce

 

Samolepka na zeď ve tvaru superhrdiny je něco, co častěji nadchne dříve chlapce. I čistě chlapecký pokoj víte takovýmto způsobem přeměnit na jejich osobní království. Samolepky na zeď pro chlapce vědí být přitom stejně kreativní jako ty dívčí.

Lego Batman - úvod

Po dokončení pokoje se tak mohou ocitnout na horách, mezi stromy, dinosaury či u táboráku. Velmi oblíbené jsou dětské samolepky na zeď zvířátka, strom či auta, loďky a letadla.

 

I při chlapeckém pokoji mějte na paměti zóny a rozdělení prostoru. Zónu určenou na hraní můžete ozdobit pohádkovými hrdiny. Za postel vyberte samolepky na zeď ve tvaru hvězdy a vše pěkně barevně slaďte.

 

 

Společný pokoj

 

Samolepky na zeď do dětského pokoje pro dvě děti, jsou výborným pomocníkem na rozdělení prostoru. I když je mnoho výhod společného pokoje, každé dítě potřebuje prostor jen samo pro sebe.

 

Právě v tomto vám mohou pomoci dětské nálepky na zeď, které vyzvednou osobnost dítěte. Stejně mohou prostor rozdělit na dívčí a chlapecký. Například růžové balónky u psacího stolu vaší dcery a modré zase za postelí syna.

 

Celý prostor může spojovat dětský metr na stěnu, to je něco, co využijí oba obyvatelé pokoje stejně. Dětský metr může být vaše pravidelná společná zábava. Všechny děti rádi pozorují, jak rychle rostou.

 

Metr na zeď pro děti, je však vhodná dekorace i do jiné části bytu, například jako samolepka na zeď do chodby.

Detsky meter - slonik

 

 

Tak hurá na to!

 

Takové nálepky však osloví menší děti, které jsou plné nápadů a hraní. Oživit nálepkami však můžete i pokoj vašeho staršího dítěte. Samolepky na zeď pro teenagery mohou být například různé nápisy.

 

Jde o designové nálepky na zeď, které stejně pomohou vašim starším dětem, identifikovat se s prostorem svého pokoje. Vždyť je přece nejdůležitější, abychom se každý ve své ložnici cítili dobře a bezpečně.

Pariz%204